E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Kryeministri i Bullgarisë del pozitiv me Covid

Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov infektohet me COVID-19.

Prej dy ditësh Borisov ndodhej në izolim pasi më 23 tetor zëvendës ministri i Infrastrukturës Nikolai Nankov doli pozitiv ndaj testit të COVID-19.

“Po pres urdhrin e autoriteteve shëndetësore dhe deri atëherë do të jem në vetëizolim. Kam pasur kontat me Nankov për herë të fundit pesë ditë më parë,” shkroi ai më 23 tetor në Facebook.

Ditën e sotme, në Sofje hyjnë në fuqi masat e reja anti-covid, të cilat parashikojnë mbylljen e lokaleve të natës dhe diskotekat për të paktën dy javë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...