E shtunë, 31 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Kryeministri bën premtimin e madh: Gati për të nisur rrugën e re, në 2019…

Kryeministri Edi Rama ka përfunduar sot mbledhjen informale me ministrat e rinj në Velipojë, ku është diskutuar mbi detyrat dhe objektivat e këtij mandati.

Pas mbledhjes, Rama ka postuar në Twitter, ku ka dhënë një premtim të madh për shqiptarët. Ai shkruan se në vitin 2019 do të kemi një rritje ekonomike mbi 5%.

“Gati për të nisur rrugën e re. Lehtësim drastik i burokracisë për qytetarët & biznesin. Fuqizim i shërbimeve. Rritje ekonomike mbi 5% në 2019”, shkruan Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH: Covid-19 duhet të ndalet para se të dalin variante më vdekjeprurëse

Varianti Delta i COVID-19 është një paralajmërim për botën për të shtypur virusin shpejt para se të pësojë mutacione sërish për t'u shndërruar në...

Lukashenko, i gatshëm të ftojë trupat ruse në rast nevoje

Presidenti autoritar i Bjellorusisë tha të premten se është i gatshëm të ftojë trupat ruse në vend nëse do të ishte e nevojshme për...

Ekspertja britanike: Koronavirusi nuk doli nga laboratori në Wuhan

Profesoresha e Biologjisë në Universitetit të Anglisë Lindore në Britani, Diana Bell, beson se virusi i zbuluar së fundmi ka qenë present te lakuriqët...

Përhapja e variantit Delta, Australia nxjerr ushtrinë në rrugë

Australia ka vendosur të nxjerrë ushtrinë për të zbatuar masat kufizuese që janë vendosur për shkak të përhapjes së variantit Delta të Covid-19. Ushtria do...

Pse anti-amerikanizmi Berishës, ka infektuar gjysmën e popullit shqiptar?

Nga Artan Fuga UUUUUU - sa vapë më tha! Cfarë ke, pse ankohesh, a ke votuar? - e pyeta, për ta ngacmuar. Uuuuuu, na ler rehat, në...