Kryemadhi: Marrim 100 mandate, kam frikë se PS nuk do të dalë as e treta

Monika Kryemadhi mendon se opozita e bashkuar do të marrë 100 mandate në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në një intervistë për A2, Kryemadhi tha se shifrat e dala nga sondazhet e ndryshme që janë bërë, janë të gabuara.

Monika Kryemadhi: “Edi Rama paguan për të tjetërsuar dhe manipuluar opinionin publik. I dobëti do të shitet i fortë, sa më i fort të shitet, aq më i dobët është. Kandidatët e opozitës duhet të bëjnë 5 takime me nga 10 vetë në ditë, për 57 ditë, nga ora 6 e mëngjesit, në orën 10 të darkës, dhe do të kemi takuar deri në fund 810 mijë faktorë të takuar. Kjo përkthehet në 100 mandate”.

Sa i përket ndarjes së këtyre mandateve, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim tha se do të bëhet një marrëveshje parazgjedhore me PD, por më pas ndarja do të bëhet në proporcion me mandatet që do të marrin të dy partitë.

Kryemadhi zbuloi se vetë do të kandidojë në Fier, Elbasan, Tiranë dhe një qark tjetër të cilin nuk e ka vendosur ende.