E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Kryediplomati grek vizitë në Tiranë, PDIU fton qytetarët në protestë

Ministri i jashtëm grek në Greqi, Nikos Dendias, pritet të mbërrijë nesër në Tiranë në kuadër të një vizite zyrtare.

Teksa pritet të mbërrijë kryediplomati grek, Nikos Dendias, një reagim ka ardhur nga PDIU, ndërsa ka ftuar qytetarët në protestë.

“Problemet me Greqinë zgjidhen me dinjitet, reciprocitet dhe dije. Tubim paqësor për çështjen çame, heqjen e ligjit të luftës dhe për 12 miljet detare shqiptare”.

Në axhendë është përcaktuar se Dendias do të takohet me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj në Ministrinë e Jashtme. Më pas, ministri i Jashtëm i Greqisë do ketë një takim me kryeministrin Rama, ku pas takimit do të ketë edhe një konferencë të përbashkët për shtyp. Gjithashtu pritet të ketë edhe një takim me Presidentin Meta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...