E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Koronavirusi mbërrin edhe tek qeveria spanjolle, infektohet ministrja

Koronavirusi ka mbërritur edhe tek qeveria spanjolle.

Raportohet se Ministrja për Barazinë Gjinore Irene Montero, ka rezultuar pozitive pas testit për Covid-19.

Ajo ka reaguar publikisht, duke bërë me dije se momentalisht është në gjendje të mirë dhe se do të izolohet në shtëpi derisa t’i rekomandohet nga autoritetet shëndetësore.

Qeveria spanjolle përgjatë një deklarate për shtyp theksoi se “të gjithë anëtarët e tjerë të kabinetit do të testohen” përfshirë këtu edhe kryeministrin Sanchez.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...