E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Kokat e bandës së drogës të arrestuar sot, mes tyre dy nipat e deputetit të PS

Zbardhen detaje të reja nga operacioni ndërkombëtar “ATOS”, të zhvilluar në katër shtete të ndryshme, ku u sekuestruan 232 kg kokainë dhe u arrestuan 6 shtetas shqiptarë, 1 grek dhe 1 lituanez.

Hetimet për këtë rrjet droge nisën prej vitit 2018 kur policia gjermane kapi 1 ton kokainë dhe arrestoi 10 shqiptarë.

Mësohet se mes shqiptarëve të arrestuar, janë dhe dy nipërit e deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rraja, Ramazan Rraja dhe Fioralb Rraja.

Të dy janë drejtues të një grupi të strukturuar kriminal, që merret me trafik kokaine nga Amerika Latine në drejtim të Belgjikës, Holandës e Gjermanisë. Lënda narkotike dyshohet se fshihej në kontenierë, në trup të tyre ose në arkat me banane.

Ramazan Rraja u përfshi në një skandal me ish-të dashurën e tij, Xhisiela Maloku rreth 10 muaj më parë. Ai u bë i njohur për publikun edhe gjatë një skene dhune në ambjente e QSUT, ku dhunoi në sy të qytetarëve dhe të një punonjëseje policie një vajzë.

Një tjetër personazh i njohur është edhe Musa Gjikola, i cili më 3 janar 2015 u prangos në Angli dhe iu sekuestruan 300.000 stërlina, fryt i aktiviteteve të kundra ligjshme.

Droga e sekuestruar
                                                                            Droga e sekuestruar

Pamje nga operacioni ''Atos''
                                                                     Pamje nga operacioni ”Atos”

Pamje nga operacioni ''Atos''
                                                                  Pamje nga operacioni ”Atos”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...