E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

‘Kishin konflike të vazhdueshme’/ Detaje nga krimi brenda familjes në Librazhd

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Dragostunjë të Librazhdit, ku 56-vjeçari Qemal Bici vrau me sopatë bashkëshorten e tij 53-vjeçare Menturie Bici, dhe më pas i dha fund jetës së tij.

Mësohet se të dy bashkëshortet, prej kohësh kishin kontrakdikta me njëri-tjetrin dhe shpesh konfliktoheshin. Pasi e vrau me soptatë, Qemal Bici ka varur veten e tij në një pemë, pranë banesës ku ndodhi ngjarja e rëndë.

Çifti ishin prindër të katër fëmijëve, ku ka qenë pikërisht njëri prej tyre, që i ka gjetur ata të pajetë. Fëmija ka parë fillimisht të ëmën e pajetë në banesë, dhe më pas edhe babanë e varur në pamë, dhe i shokuar ka njoftuar policinë.

“Në fshatin Dragostunjë, Librazhd, në banesë shtetasi Q.B., rreth 56 vjeç, në rrethana ende të paqarta dyshohet se ka vrarë me mjet të mprehtë ( sopatë) bashkëshorten e tij shtetasen M.B., rreth 53 vjeçe dhe më pas ka varur veten.”, informoi policia.

Grupi hetimor nën drejtimin Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   ''U ekzekutua me një plumb në kokë''/ Del ekspertiza për Rudolf Elezoviç

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...