E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

“Kisha një thes çimento mbi shpinë gjithë ditën, 45 kilogramë tepër”, Eduart Ndocaj rrëfen pse u dobësua

Dikur ishte shumë i shëndoshë, e sot ai ka linja që çdo kush do e kishte zili. I referohemi deputetit Eduart Ndocaj, i cili ka humbur shumë nga pesha e tij.

Në një lidhje me skype në emisionin “Shqipëria Live”, ai ka rrëfyer detaje të ndryshimit ekstrem të peshës së tij, që shkaktoi shumë reagime, gati në mosnjohjen e tij. Si duket, marrja e vendimit për humbjen në peshë, ka qenë për shkaqe shëndetësore.

Ndocaj u shpreh se i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale, dhe dietës së rreptë për të humbur kilogramët e tepërt.

“Problemi i dobësimit është personale, ishte shumë e vështirë me këtë peshë. Unë kisha një thes çimento mbi shpinë gjithë ditën. 45 kilogramë tepër, e kisha të vështirë të ecja, tani ndihem shumë mirë, por prapë publiku më kritikon se më thonë pse je dobësuar kaq shumë. Nuk e ndjej veten jashtë aparencës normale, më pëlqente vetja edhe ashtu. Duhej ta kisha bërë më para, jam me vonesë”, tha Ndocaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...