E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Kërkon karrigen e Bashës/ Kadilli: Për 8 vite s’kam marrë asnjë pagë nga PD-ja

Fatbardh Kadilli: ”Kisha një sekret të brendshëm kur mora ftesën tënde, dalja e fundit e Bashës ka qenë të premten këtu, aty ku për mua mbylli fushatën e tij politike. E kam kënaqësi që rrugën time ta filloj këtu. S’kam marrë asnjë rrogë nga PD-ja. Në 8 vjet që jam në opozitë nuk kam marrë asnjë lloj pagese, falë mbështetjes së familjes time. Nuk prita 1 javë se jam shumë i qartë për atë që i mungon PD-së dhe për ndryshimin që duhet të ketë. Në çdo lloj rasti që kemi dalë humbës, partia futet në një proces radikalizimi, mbyllet dhe pastaj fillon një proces për t’u hapur.

Ai që është përgjegjës nëse nuk ia del që mos të blihet vota, duhet të largohet. Detyra jonë është që sot të krijojmë një opozitë të re, që nuk ankohet për cenet e shqiptarëve, i ngjall energjinë politike shqiptarëve. Jam i bindur që e bëj unë më mirë se sa ai. Takimi i fundit me Bashën ka zgjatur mbi 1 orë e gjysmë dhe ka qenë shumë produktiv.”

Vijon…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

BE heq kufizimet për Shqipërinë, Rama: Ia dolëm, nuk ndalemi më!

Kryeministri Rama ka reaguar në llogarinë e tij në Facebook menjëherë pas lajmit se Bashkimi Europian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga...

Kore e Veriut/ Kim Jong dukshëm më i dobët, rindizen hipotezat për sëmundje

Associated Press Shëndeti i udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un ka qenë prej kohësh një burim i shpresës në Korenë e Jugut, e...

Dritë jeshile për shqiptarët/ BE heq kufizimet, çfarë duhet të dini

Rënia e shifrave të infektimit si rezultat i vaksinimit, i ka dhënë dritën jeshile shqiptarëve që të udhëtojnë në vendet e BE-së. Vendimi është...

Euro 2020/ Turqi-Uells 18:00, Turqia pret reagim, ndeshja e fundit mes tyre 6-4

18:00: Turqi - Uells (Grupi A, Baku) Turqia u shkërmoq nga Italia në Romë të premten, për një pjesë të madhe të ndeshjes e mbyllur...

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut/KPK shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin e shkarkimit nga detyra për prokuroren e Tiranës, Alketa Zifla. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar...