E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

“Ke ardhur 100 herë”/ Revoltohen të moshuarit: Do vij deri sa ta bëj vaksinën

Sot në ditën e tretë të vaksinimit në Vlorë është radha e bluzave të bardha nga Saranda dhe Delvina.

Procesi vijon normalisht sipas procedurës përkatëse që nga regjistrimi ,tek vaksinimi e deri tek post vaksina.

Por prej 2 ditësh pranë pallatit të sportit përveç bluzave të bardha janë present dhe të moshuar të cilët kërkojnë të bëjnë vaksinën.

Me kartë identiteti në dorë ata paraqiten pranë bluzave të bardha ,ndërsa kuptojnë se duhet të presin ende.

Sipas tyre referuar vaksinimit të personaliteteve ata shprehen se jeta është për të gjithë njësoj ,ndërsa edhe ata ndihen më shumë se personalitete.

Debati

Punonjësja e Shëndetësisë : Ke ardhur 100 herë këtu.

I moshuari: 200 herë do vijë deri sa të mbyllet.

Punonjësja e Shëndetësisë: Po nuk është radha juaj.

I moshuari: le të mos jetë unë do ta kërkoj . Radha më vjen kur të vij arqivoli. Jemi pensionistë që i kemi dhënë këtij vendi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova në pritje të konfirmimit nga COVAX për marrjen e vaksinave

Ministria në detyrë e Shëndetësisë në Kosovë tha se është në pritje të “konfirmimit final” nga COVAX për marrjen e dozave të para të...

Ukraina hedh në plehra vaksinat anti-covid, mjekët refuzuan t’i marrin

Ukrania ka hedhur poshtë disa doza vaksina anti-covid pasi mjekët kanë refuzuar që t’i marrin. Në lidhje me këtë ka folur edhe kreu i Partisë...

A mund ta kishin pushtuar dot britanikët Bashkimin Sovjetik?

Më 2 shtator 1945, presidenti amerikan Herri Truman, shpalli fundin e Lufës së Dytë Botërore. Me dorëzimin e Japonisë, bota mund të merrte frymë...

Takimet në Bruksel, Rama: Vlerësime shumë të mira për Shqipërinë

Kryeminstri Edi Rama e cilësoi si një ditë pozitive dhe produktive vizitën e tij në Bruksel ditën e sotme. Edhe pse në momente të vështira...

E bujshme nga Italia, PSG nis bisedimet për Elseid Hysajn

Një lajm i bujshëm ka qarkulluar së fundmi në mediat italiane. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili mund të...