E martë, 2 Mars, 2021
2 C
Tirana

Kamera e fshehtë/ Stop “pushton”pa mundim institucionet e rëndësishme

Emisioni “Stop” starton sonte me një kamera të fshehtë, që tregon, sesa të pasigurta janë institucionet tona të rëndësisë së veçantë. Siguria e tyre i është besuar një kompanie shtetërore, por rojet e objekteve punësohen në bazë të shumës së parave nën dorë dhe jo në bazë të aftësisë.

Kësisoj institucionet e rëndësisë së veçantë në vendin tonë mbeten në dorë të rastësisë dhe keqbërësve. Gazetarët e emisionit “Stop” kanë mundur të “gjejnë punë” në kompaninë shtetërore të sigurisë së institucioneve dhe pas këtij hapi, kanë hyrë në një prej institucioneve të mbrojtura, duke kaluar çdo pengesë e duke u ulur deri në zyrën e drejtorit.

Për çfarë afere korruptive bëhet fjalë dhe cili është institucioni i pushtuar nga emisioni “Stop”, do të mund ta ndiqni sonte në mbrëmje në orën 20.10 në ekranin e TV Klan. Për të mos u humbur puntata e parë e “Stop” për këtë sezon televiziv!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...