E martë, 26 Maj, 2020
17 C
Tirana

“Kam një dyshim”, drejtori i TIA-s flet për sulmin në Tiranë

Më të lexuarat

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

Presidenti austriak thyen masat kufizuese, kapet ‘mat’ nga policia në restorant

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen është kapur nga policia bashkë me gruan e tij, Doris Schmidauer, në një restorant në Vjenë teksa...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Njihuni me 7 “ekspertët” që firmosën për prishjen e Teatrit Kombëtar

Dy vite më parë kur bashkia e qeveria sapo kishin nisur procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar, Ministria e Kulturës, që asokohej drejtohej nga...

DETAJET/ Grabitja e milionëve në makinën e biznesmenit, autorët përdorën bllokues valësh

Tashmë është zbardhur e gjithë dinamika e plotë e grabitjes së një shume të majme pak ditë më parë, ndaj një biznesmeni në Tiranë....

Pronarja e biznesit: I hoqa bllokun Ramës në rrjetin social, doja të shihja a do e hapja dyqanin

Kryedemokrati Basha vijon të takojë bizneset, ndërsa shpesh është shprehur se po përjetojnë një tjetër krizë nga COVID-19. Sot ai është takuar me disa...

Ambulanca del nga rruga, ndërron jetë pacienti që po transportohej drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në fshatin Krutje, Fier. Policia bën me dije se një ambulancë që po transportonte një pacient drejt...

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...

Drejtori Ekzekutiv i TIA-s, Costandin Von Alvensleben ka rrëfyer se çfarë ndodhi lidhur me incidentin e pak ditëve më parë. Ai u sulmua me gurë nga një person rreth të njëzetave, teksa Von Alvensleben ka qenë në lëvizje. Në studion e “Abc News”, ai tha se një ditë më pas kishte marrë një mesazh, ku shkruhej se “a e kuptuat”, duke theksuar se ishte një gjë e qëllimshme. Drejtori Ekzekutiv i TIA-s, lidhur me këtë rast ka bërë denoncim.

“Po udhëtoja me makinë dhe papritur te ‘Sheshi Shqiponja’, një zhurmë e madhe u dëgjua dhe ishte një njëri me gurë në dorë që gjuajti xhamin e makinës dy herë. Unë dola jashtë. Ai ishte me kapuç, shoferi e ndoqi por nuk e kapi dot.

Ne bëmë denoncimin dhe janë sekuestruar kamerat dhe më pas unë pata një mesash tjetër që më thuhej se “a e kuptuat”. Ka qenë një mesazh kërcënues, një keqdashës, por që nuk dua të spekuloj.

Kam një dyshim. Fakti që makina u godit dy herë dhe marrja e mesazhit mu duk e qëllimshme, doja të dija kush është pas kësaj. Por ja kam lënë policisë të bëjë punën e vet.

Pavaresisht se është një incident jo i mirë, mua më pëlqen Shqipëria dhe ky vend. Unë mendoj se tashmë kemi një krizë që duhet të kalohet dhe aty është vëmendja. Mua më pëlqen puna dhe shqiptarët”, është shprehur Costandin Von Alvensleben.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tryeza e Reforma Zgjedhore/ Ja 3 propozimet e opozitës

Opozita ka prezantuar 3 propozime në tryezën e reformës zgjedhore, që sipas tyre do të largojnë partitë nga korrupsioni politik. Më konkretisht: 1. Financimi i partive Opozita...

Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend, bilanci për 24 orët e fundit

Situata nga koronavirusi në vend duket të jetë përkeqësuar ndjeshëm në 24 orët e fundit. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve janë konfirmuar 25...

Shënohet një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një tjetër person ka humbur jetën nga koronavirusi mëngjesin e sotëm. Sipas njoftimit, bëhet fjalë për një 69-vjeçar...

Kalon vettingun komandanti i Gardës së Republikës

Komandanti i Gardës së Republikës, Gramoz Sako është konfirmuar sot në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit. Sako rezultoi i pastër në tri shtyllat...

“Vendi në krizë të thellë”, Basha takime me bizneset në njësinë 5

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është takuar sot me përfaqësues të bizneseve në njësinë nr.5 në Tiranë. Sipas Bashës, dhe pse zona ka një numër...
WhatsApp KONTAKTO TT