E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Joe Biden merr dozën e dytë të vaksinës anti-covid (Video)

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Joe Biden mori dozën e dytë të vaksinës anti-covid në Delaware, shtet në të cilin është vendosur selia e tij e tranzicionit të fushatës.

Vaksinimi i tij u transmetua sërish drejtpërdrejt në kanalet televizive, shkruan The Denver. Ai tha se ka besim tek ekipi i tij për rritjen e shkallës së vaksinimit, pasi të marrë detyrën më 20 janar.

Injeksioni i dytë i Biden vjen katër javë pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës të prodhuar nga Pfizer dhe BioNTech më 21 dhjetor.

Në atë kohë, Biden tha se po merrte vaksinën publikisht për të futur besimin në sigurinë e saj. Koronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka prekur mbi 22 milionë njerëz, ndërsa ka vrarë mbi 374,000. Me këto shifra, SHBA-ja është vendi më i goditur në botë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...