E diel, 28 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

“Jeni në Serbi tani”/ Kapen 40 emigrantë irakianë në Vlorë, si u mashtruan

Policia e Shtetit bën me dije se në Vlorë janë ndaluar një grup irakianësh në afërsi të Mifolit pranë lumit Vjosa. Sipas bluve bëhet fjalë për 40 emigrantë të paligjshëm irakianë, të cilët kishin destinacion Italinë.

Policia pas ndalimit i ka shoqëruar në komisariat, ku po kryhen veprimet hetimore. Sipas njërit prej emigrantëve, ata janë mashtruar nga kontrabandistët.

Atyre u kanë marrë paratë dhe nuk i kanë çuar në destinacion. Mësohet se në afërsi të vendit ku u kapën atyre u është thënë: Jeni në Serbi tani!

“Jemi kurdë të Irakut dhe Iranit. Kemi ardhur në këmbë nga Greqia dhe na thanë që kemi mbërritur në Serbi, por këtu shoh që nuk është Serbi”, u shpreh njëri prej tyre për ABC News.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...