Politikë

“Jemi kthyer më keq së në Rusinë e Putinit”, ish-deputeti i ‘drejton gishtin’ fajtorit


               Publikuar në : 22:52 - 12/07/19 Enno

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi ka folur për krizën politike që ka mbërthyer vendin, ndërsa e konsideroi situatën në të cilën ndodhemi -shumë të rëndë.

I ftuar në studion e lajmeve në ‘RTV Ora’, ish-deputeti tha se në Shqipëri nuk funksionojnë institucionet, ndërsa nënvizoi se është kthyer me keq së në Rusinë e Putinit.

Kanë rënë të gjitha institucionet dhe jemi kthyer më keq së në Rusinë e Putinit. Në Rusinë e Putinit institucionet ekzistojnë. Në Shqipërinë e Edi Ramës nuk ka më institucione. Pra kjo krizë kaq e rëndë nuk mund të kalohet me tryeza që i mungon thelbi. Kjo krizë kaq e rëndë kërkon zgjidhje të vërtetë dhe zgjidhja e vërtetë vjen duke pranuar gjendjen e rëndë. Kur kryeministri Edi Rama nuk pranon gjendjen ku është vendi do të thotë që nuk është i gatshëm për zgjidhje. Shkak i krizës është Edi Rama, jo për ta thjeshtuar në një emër, por ai është shkaku që Shqipëria ka prekur fundin”, u shpreh Bumçi.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT