E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Japonia vazhdon të mbeshtesë reformën e Inspektoratit Qendror të Shqiperisë

Kreu i Task Forcës dhe njëherësh Inspektori i Përgjithshëm i Republikës, Shkëlqim Hajdari priti në një takim ambasadorin japonez në Tiranë, Takada Mitsuyuki.

Gjatë këtij takimi, u diskutua mbi vazhdimësinë për projektet e bashkëpunimit dypalëshe në fushën e inspektimeve.

Ambasadori Mitsuyuki, siguroi mbështetjen e qeverisë japoneze se fushat e bashkëpunimit të ardhshëm do të fokusohen në mbështetjen e teknologjive të reja për kryerjen e inspektimeve “online”.

”Kënaqësi të prisja sot Ambasadorin Japonez në Tiranë z.Takada Mitsuyuki, ku diskutuam vazhdimësinë për projektet e bashkëpunimit dypalëshe në fushën e inspektimeve. Ambasadori më siguroi mbështetjen e tij dhe qeverisë Japoneze, se fushat e bashkëpunimit të ardhshëm do të fokusohen në mbështetjen e teknologjive të reja për kryerjen e inspektimeve “online” nëpërmjet dhe sigurimin e trajnimeve nga JICA, për trupat inspektuese,për të gjitha fushat e inspektimit.’’, shkruan Hajdari në rrjetin social, Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...