E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Iu bë atentat, ja kush është i riu që u plagos me armë zjarri në makinën e tij

Redi Balla është 22-vjeçari i cili mbeti i plagosur në atentatin e mbrëmjes së djeshme në “Komunën e Parisit”. I riu i cili ka mbetur i plagosur, ka qenë brenda makinës së tij tip Audi me targa AB 943 DC. Nuk dihet nëse autori ka qenë në të njëjtën makinë.

Kanë qenë banorët e zonës, të cilët kanë raportuar për të shtëna armësh dhe më pas policia ka shkuar në vendin e ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur tek lulishtja në rrethrrotullimin e “Komunës së Parisit”. Kjo zonë është mjaft e frekuentuar dhe rrethohet nga biznese me kamera të shumta sigurie, ç’ka mund të ndihmojnë me zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje, si edhe deri në identifikimin e autorit.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 22:35, tek lulishtja në rrethrrotullimin e Komunës së Parisit, në rrethana ende të paqarta, dyshohet se është plagosur me armë zjarri brenda mjetit të tij të parkuar shtetasi R.B, 22 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë bërë rrethimin e zonës dhe po vijojnë kontrollin e saj për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe dokumentin e plotë të saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...