E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Itali/ Politikani qëllon për vdekje emigrantin nga Maroku

Një politikan italian nga radhët e partisë së krahut të djathtë “Lega” dhe një avokat i njohur, Massimo Adriatici, vrau me armë një emigrant.

Adriatici, i cili është përgjegjës për sigurinë publike në qytetin Lombard të Voger, qëlloi mbrëmjen e djeshme, një 39-vjeçar nga Maroku, shkruan Corriera Dela Serra.

Policia njoftoi sot se Adriatiki është vendosur në arrest shtëpiak. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se ai qëlloi marokenin pasi au grindën në një lokal.

Emigranti, i identifikuar si Youns El Bossettaoui, ishte transferuar në spital, ku shëndeti i tij u përkeqësua gjatë natës gjersa vdiq këtë mëngjes.

Adriatici, i cili ka licencë për armë, pretendon se marokeni, i cili është i njohur për policinë, sulmoi klientët në një gjendje të dehur, përfshirë edhe atë. Avokati i politikanit pretendon se ai ra në dysheme dhe se me atë rast u qëllua nga arma e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...

SHBA/ Sulmuesi realizon euro gol nga mesfusha (Video)

Në ndeshjen midis Karolinës së Veriut me Riçmond Kikers e përfunduar me rezultatin 4-0 për skuadrën vendase, është realizuar një supergol nga gjysmëfusha. Sulmuesi Robert...

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...