E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

”Ishte gati për luftë”, çfarë gjeti policia në banesën e Josif Kavajës (Foto)

Josif Kavaja, 45-vjeçari i cili terrorizoi Elbasanin mbrëmjen e djeshme, pasi qëlloi në drejtim të policisë, u neutralizua nga uniformat blu mëngjesin e sotëm.

Ai ishte një njeri tepër i rrezikshëm, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij, policia gjeti mijëra fishekë, granata dhe lëndë narkotike.

”Si rezultat i kontrollit të banesës të kryer nga Grupi i Posaçëm Hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, janë gjetur dhe sekuestruar 13500  fishekë model 56, një kuti me 70 fishekë pistolete  30 granta difesive, rreth 2 kilogram kanabis sattiva dhe një sasi  me fara kanabis.’’, informon policia.

Më parë në momentin e arrestimit , policia gjeti dhe sekuestroi edhe armën e zjarrit  me të cilën ky shtetas qëlloi mbi policinë si dhe një sopat.

Josif Kavaja është arrestuar mëngjesin e sotëm, pas më shumë se 12 orësh në arrati në fshatin Zavalinë të Elbasanit. Pasi është mjekuar në spital, ai është dërguar në Komisariatin e Policisë për të dhënë deklaratën e tij lidhur. Sipas të afërmve, Kavaja vuan nga probleme të shëndetit mendor dhe prandaj, i provokuar nga fqinjët ka qëlluar më armë ndaj tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...