E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

‘Ishim në punë, 57-vjeçari na përdhunonte vajzën’/ Nëna: E kërcënonte me sqepar

Një ditë më parë, policia dha informacione në lidhje me një rast të rëndë, ku një e mitur është përdhunuar nga një 57-vjeçar për dy vite. 10-vjeçarja abuzohej prej dy vitesh nga një 57-vjeçar, ndërsa e kërcënonte edhe me sqepar.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘1 Maji’ në Kuçovë, në banesën e 57-vjeçarit Ajet Dume, ku jetonte edhe familja e vajzës prej 3 vitesh.

Nëna e vajzës 10-vjeçare, ka dhënë dëshminë e saj në lidhje me ngjarjen e rëndë. Ajo është rrëfyer se vajza është abuzuar që në klasë të tetë, në kohën kur prindërit kanë qënë në punë.

E mitura nuk i ka treguar asgjë, pasi ka patur frikë duke qënë se abuzuesi e kishte kërcënuar. Ndërsa vetë vajza është shprehur se ai e kërcënonte me sqepar, nëse tregonte se çfarë kishte ndodhur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...