E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Ish-ministri i PS zgjidhet në krye të KQZ-së së re

Ilirjan Celivashi do të jetë Komisioneri i  ri i Shtetit për Zgjedhjet, pasi kuvendi e zgjodhi me 106 vota pro.

Celibashi ka qenë më parë kryetar i KQZ-së, por edhe ministër për marrëdhëniet me parlamentin nën qeverisjen e PS.

Ndërkohë, nënkomisionere e KQZ është zgjedhur Ledina Pelingu me 105 vota pro ndërsa Agron Haxhimali mori vetëm 7 vota.

Në detyrën e anëtarit të Komisionit Rregullator të Zgjedhjeve janë përzgjedhur me 107 vota pro:

  1. Ilirjana Nano
  2. Dritan Çaka
  3. Arens Çela
  4. Muharrem Çakaj
  5. Helga Vukaj

Në detyrën e anëtarit të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve janë përzgjedhur me 105 vota pro:

  1. Ilirjan Rusmali
  2. Elvin Lako
  3. Koli Bele
  4. Elvis Çefa
  5. Ledio Braho

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...