E enjte, 21 Janar, 2021
5 C
Tirana

Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni shtrohet me urgjencë në spital

Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni është shtruar me urgjencë në një spital të Monte Carlos për shkak të problemeve me zemrën. Lajmi u konfirmua nga mjeku i tij personal, Alberto Zangrillon.

Ai tha për ANSA-n, se e kishte vizituar Berluskonin të hënën dhe kishte sugjeruar që ai të shtrohej menjëherë në një spital aty pranë.

Manjati 84-vjeçar, iu nënshtrua një operacioni të vështirë në zemër në vitin 2016. Ai i ka mbijetuar gjithashtu kancerit të prostatës. Shtatorin e kaluar, Berlusconi u shtrua në spital pas infektimit me koronavirus.

Ai drejtoi Italinë si kryeministër në qeveritë e viteve 1994-1995, 2001-2006, 2008-2011, teksa aktualisht  drejton partinë opozitare “Forza Italia”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...