E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Gafa e Lazios: Merr futbollist te Braga por paguan Sporting-un me 11 mln euro

Një rast tërësisht i çuditshëm është publikuar në mediat e huaja. Lacio ka paguar gabimisht Sporting Lisbonën 11 milionë euro në vend të Bragës për futbollistin Pedro Neto.

Habi më të madhe ka shkaktuar justifikimi i klubit bardhekaltër, i cili shton se ka ngatërruar llogarinë e Bragës për shkak të fjalës “Sporting” pasi dhe Braga në emërtimin e saj të plotë quhet “Sporting de Braga”.

Pagesa është bërë me dy këste në korrik 2018 dhe mars 2019. Nga ana tjetër, Braga këmbëngul se është paguar vetëm 9.5 milionë euro për lojtarin portugez Pedro Neto, jo 17 milionë euro siç parashikohej.

Historia ka befasuar Bragën dhe pritet që çështja të marrë rrugën ligjore në UEFA dhe FIFA.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...

Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit

Nga: Kreshnik Spahiu Kosova dhe Shqipëria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e...