E enjte, 20 Janar, 2022
8.5 C
Tirana

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Turqi emërohet drejtori i Përgjithshëm i Doganave

Gent Gazheli është emëruar drejtoi i ri i Përgjithshëm i Doganave. Ish-ambasadori i Shqipërisë në Turqi, zëvendëson në këtë post Gjon Bardhin.

Gazheli dhe dorëheqjen si ambasador në nëntor të vitit 2019.

Ish-ambasadori shqiptar në Turqi u emërua në krye të “Albpetrol” në prill të vitit të kaluar, ndërkohë që është larguar nga ky post vetëm pak javë më parë.

Në krye të kompanisë së madhe të naftës është vënë tashmë ish-kreu i Bashkisë Fier, Baftjar Zeqaj.

Vlen të theksohet fakti se Gazheli pati kritika gjerësisht në media e rrjetet sociale, pasi u mbylli telefonin gazetarëve italianë të “Le lene”, të cilën e telefononin nga Siria dhe i kërkonin t’i ndihmonte me dokumentacionin. Kjo pasi Gazheli u kishte premtuar për të nxjerrë vogëlushin Alvin Berisha nga kampi Al Hol.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...