E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Inspektimet në Vlorë/ Shkëlqim Hajdari: Të ulim barrën ndaj biznesit të ndershëm

Inspektori i Përgjithshëm i Republikës, Shkëlqim Hajdari bën me dije se edhe në Vlorë ka filluar kryerja e inspektimeve online, me dokumenta standarde, çeklista dhe autorizime.

Siç njofton Z. Hajdari, i pranishëm ishte Kryetari i Bashkisë Dritan Leli si dhe trupa e inspektorëve vendorë.

“Synimi është i qartë: të ulim barrën dhe numrin e inspektimeve ndaj biznesit të ndershëm, procesi i inspektimit të mos synojë gjobitjen e tyre, por këshillimin, vetëkorrigjimin, formalizimin e standardizimin e tyre”, pohon Inspektori i Përgjithshëm.

Postimi i plotë në Facebook:

“Pas Gjirokastrës, Sarandës, Himarës, Finiqit, sot në Vlorë, me Kryetarin e Bashkisë Z. Dritan Leli dhe trupën e inspektorëve vendorë, filluam kryerjen e inspektimeve online, me dokumenta standarde, çeklista, autorizime.

Synimi është i qartë: “të ulim barrën dhe numrin e inspektimeve ndaj biznesit të ndershëm, procesi i inspektimit të mos synojë gjobitjen e tyre, por këshillimin, vetëkorrigjimin, formalizimin e standardizimin e tyre” !”

Pas Gjirokastrës, Sarandës, Himarës, Finiqit, sot në Vlorë, me Kryetarin e Bashkisë Z. Dritan Leli dhe trupën e…

Publiée par Shkëlqim Hajdari sur Jeudi 23 juillet 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Inagurimi i Biden/ Mbërrijnë përforcime të reja të Gardës Kombëtare

Një kontigjent i madh trupash të Gardës Kombëtare mbërritën të shtunën në kryeqytetin amerikan, në përgjigje të thirrjes së zyrtarëve të mbrojtjes për të...

Bien testimet, ulet numri i të infektuarve me Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Ulja e temperaturave, Ministrja Kushi tregon si do bëhet ajrosja e klasave

Teksa temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për institucionet arsimore. Kushi shprehet se në...

A do ta bëjnë vaksinën ata që kanë kaluar Covid-19? Ja si përgjigjet Brataj

Kreu i urgjencës kombëtare, Skënder Brataj ka folur për numrin e të vaksinuarve deri në këto momente duke thënë se pas datës 20 janar,...

Pas helmimit, lideri opozitar rus Navalny niset drejt Moskës

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim. “Unë, të arrestohem? Unë jam i pafajshëm”,...