Infektohet me koronavirus, numri dy i Policisë Tiranë

Një tjetër drejtues i Policisë së Shtetit është infektuar me koronavirus. Bëhet fjalë për zv.drejtorin e Rendit e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, Dhimitraq Ziu.

Mësohet se Ziu aktualisht është në gjendje të stabilizuar dhe po trajtohet në banesë. Pak ditë më parë u infektua me COVID-19 dhe kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Veliu ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore me simptoma të lehta teksa po merr trajtim mjekësor në shtëpi. Në vendin e tij është komanduar zëvendës drejtori i Policisë, Albert Dervishaj.

Për shkak të rritjes së madhe të rasteve me koronavirus, brenda kësaj jave do të hapen dy spitalr Covid, 3 dhe 4.