E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Video/ Sulmuesi shqiptar nuk shënon me portën bosh

Armando Broja po kalonte një moment të shkëlqyer me Viteshen në Holandë deri para ndeshjeve të kombëtareve, teksa po shkëlqente me gola dhe asiste.

Pas një dëmtimi që nuk e lejoi të luante për Kombëtaren, sulmuesi i talentuar u rikthye përsëri te Viteshe, aty ku ishte titullar në ndeshjen e djeshme ndaj Groningen.

Ndryshe nga herët e tjera, ajo e djeshmja nuk ishte dita e Brojës, me sulmuesin e Shqipërisë, që humbi një rast të artë shënimi me portë bosh në minutën e 63’, ku në rast se do të kishte shënuar do i kishte dhënë avantazhin skuadrës së tij, që në atë moment ishte 1-1 dhe nuk ndryshoi deri në fund.

Broja e kishte e të pamundur t’iu besonte syve për rastin që humbi.  Kaq mjaftoi që në internet të fillojë të qarkullojë me shpejtësi video në internet, ku nuk kanë munguar as talljet nga rivalët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krimbat

Nga Edmond Tupe Nuk ka pikë dyshimi se krimbat ei krimit kanë hyrë tashmë thellë në trungun e krupshëm të shtetit shterpë shqiptar duke e...

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...

Euro 2020/ Itali-Uells, 18:00, Mançini me rrotacion, Verrati pritet titullar

Dy fitore në Romë rezultuan në kualifikimin e Italisë si dhe zgjatjen e serisë së tyre të fitoreve rradhazi në dhjetë, ndërsa sonte mund...

Si shkoi realisht samiti Bajden-Putin?

Nga Francesca Salvatore Takimi i së mërkurës midis Xho Bajden dhe Vladimir Putinit ishte shumë i kujdesshëm. Megjithëse ka nga ata si Metju Rojanskit, drejtor...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 20 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: Mançini, je të gjithë ne! Rotacion tek kombëtarja, nga Beloti tek Verrati Corriere dello Sport: Soliditet axurr, Italia tashmë e kualifikuar:...