E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Imami nga Prishtina kapet me Për’puthen: Po e çmendin rininë, për kë shërbejnë?

Imami Husamedin Abazi është revoltuar me emisionin “Për’puthen”, duke mos i kursyer kritikat.

Në xhaminë “Hasan Beg” në 4 Llullat në Prishtinë, ai ka mbajtur një “leksion” lidhur me moralin e shoqërisë, duke fajësuar programet televizive se po çmendin rininë.

Ai ka përmendur emisionin “Për’puthen”, duke i krahasuar vajzat me disa skllave që futen në guackë për t’u shfrytëzuar, duke u shprehur i habitur se përse nuk ka reagime nga shoqatat dhe organizatat që merren me të drejtat e grave.

Nëse ka dalë morali prej tyre ka ikur ai popull. Këto gjëra na janë bërë përditshmëri. Po na ndodh nga televizonet. Me nga 24 orë në ditë, ajo që na serviret është çmenduri. Kam parë edhe në Europë, s’ka shanse që televizionet të japin ashtu. Këta po duan ta çmendin këtë popull. Ta çmendin rininë. Nuk e di për këtë shërbejnë. Degjenerim dhe shkatërrim i vlerave. Ku janë përgjegjësit? Ne hoxhallarët kur flasim për të drejtat e tyre, na thonë mos u përzini. Çdo muaj po na del nga një program. Përputhen e ç’përputhen. Janë çmenduri të llojit të tyre. Askush nuk flet për ato vajza, janë skllave,“-u shpreh ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...