E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Identifikohet autori i vrasjes së Nardi Poliajt, si u largua nga Shqipëria

Policia ka identifikuar personin që dyshohet se ka qëlluar biznesmenin Nard Polia, i cili u ekzekutua me breshëri plumbash në Shkodër pak ditë më parë.

Dyshohet se vrasja është kryer nga Kristian Sulaj, i cili është vëllai i Alfred Martinit, por ai ka ndryshuar gjeneralitetet.

Sulaj dyshohet se është larguar nga Shqipëria nëpërmjet pikës kufitare të Murriqanit.

Ndërkohë, Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka vendosur të lërë në burg tre personat e dyshuar si bashkëpunëtorë të vrasësit të 32-vjeçarit Polia. Kështu, Gjykata dha masën “arrest me burg” Gilbert Toma, Kleandro Toma dhe Alfred Martini.

Dy vëllezërit Toma pretendojnë se i kanë dhënë makinën tip “Audi”, vëllezërve Martini.  Ndërsa këta të fundit pretendojnë të kundërtën, se mjetin ia kanë dhënë ata Gilbertit dhe Kleandro Tomës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...