E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Ia kalon edhe Mark Zuckerberg-ut, Elon Musk bëhet njeriu i tretë më i pasur në botë

Elon Musk është bërë së fundmi njeriu i tretë më i pasur në botë, duke ia kaluar edhe themeluesit të Facebook, Mark Zuckerberg.

Sipas të dhënave nga Bloomberg, pasuria e Elon Musk tani ka arritur në vlerën e 115 miliardë dollarëve. Kjo rritje e shpejtë e pasurisë së Musk-ut erdhi për shkak të rritjes prej 12% në bursë që ndodhi të hënën.

Musk renditet tashmë pas filantropit Bill Gates dhe biznesmenit të njohur Jeff Bezos. Ndërsa pas tij renditet Mark Zuckerberg dhe Bernard Arnault.

Musk është themelues i disa prej kompanive më të mëdha si SpaceX, The Boring Company, Hyperloop dhe OpenAI.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...