E premte, 22 Janar, 2021
13 C
Tirana

I vuri flakën pemës para Kryeministrisë, policia arreston 22-vjeçarin

Blutë e Tiranës kanë prangosur një të riu, pasi ditë më parë i ka vënë flakën pemës së Krishtlindjes para Kryeministrisë. Policia e Tiranës ka arrestuar 22-vjeçarin me inicialet O.Xh, i cili akuzohet se më datën 9 dhjetor, gjatë protestës për Klodian Rashën i ka vënë flakën pemës.

Pema e Krishtlindjes u dogj ditën e parë të protestës së organizuar pas vrasjes së 25-vjeçarit nga një efektiv policie.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit O. Xh., 22 vjeç, pasi më datë 09.12.2020, gjatë protestës së zhvilluar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” i ka vënë flakën pemës së Krishtlindjeve”, thuhet në njoftimin e policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përgjimet/ Mafia Italiane mësyn në Tiranë, biseda për pallate dhe tendera

Antimafia e Katanzaros në Itali, ka goditur tri ditë më parë një grup mafioz, ndërsa përgjimet telefonike të personave në hetim kanë zbardhur ryshfetet...

Video/ Klopin nuk e mbajnë nervat, përplaset me trajnerin kundërshtar

Në sfidën e djeshme të Premier Ligës ku Liverpuli u mund në “Anfield” me rezultatin minimal 0-1 ndaj Bërnlit, në pushimin e këtij takimi...

Qysh sot, çdo ditë të jetë 21 Janar

Nga: Frrok Çupi Për gjithë planetin sot është data 22, por për ne shqiptarët duhet të jetë, si dje- 21 Janar. Edhe nesër, e pasnesër,...

Johnson jep alarmin: Varianti i ri i koronavirusit është më vdekjeprurës

Kryeminsitri britanik, Boris Johnson ka deklaruar se provat e hershme sugjerojnë se varianti i koronavirusit që u shfaq në vend mund të jetë 30%...

Navy Seals, kush është njësia me elitare e ushtrisë amerikane

Naby Seals u formua më 1 janar 1962. Kandidatët i nënshtrohen paraprakisht testevetë ashpra ku 80 për qind e tyre tërhiqen. Një ndër testet...