E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

I vihet tritol shtyllës në Laç, Spiropali ia hedh fajin opozitës

Një sasi tritoli i është vendosur sot një linje transmetimi të energjisë në Laç. Lidhur me ngjarjen ka reaguar menjëherë Spiropali, e cila lë të kuptohet se përgjegjëse për veprimin është opozita.

Në një postim në Twitter, Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin shkruan se “dihet se kush iu bie shtyllave nga tërbimi i dëshpërimit”.

“Vesi del me shpirtin! Goditet me tritol linja e transmetimit 400 KË në Laç dhe pas 30 vjetësh kapituj sherresh e rrëmujash të nxitura nga e njëjta dorë, dihet kush u bie shtyllave nga tërbimi i dëshpërimit! E keni kot, hidhuni përpjetë sa të doni, këtë vend mbrapa dot s’e ktheni?”, shkruan Spiropali.

Mazhoranca ka akuzuar vazhdimisht opozitën se me djegien e mandateve dhe nxitjen e dhunës në protesta dhe jo vetëm, kërkon që të pengojë çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...