E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Qëlluan me vezë kryeministrin, ja me sa orë punë dënohen 8 të rinjtë

Gjykata e Apelit, duke mos marrë në shqyrtim ankimimin e studentëve që qëlluan me vezë kryeministrin, me argumentin se nuk është paraqitur sipas parashikimeve ligjore, ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Tiranës.

Shkalla e gjyqësorit ka lënë në fuqi vendimin e mëparshëm, 2 muaj burg të konvertuar në 60 orë punë në komunitet për tetë të rinjtë që janë të gjithë studentë, pjesë e “Lëvizjes Për Universitetin”.

Studentët që qëlluan kryeministrin Rama dhe që u dënuan me 60 orë punë në komunitet janë:

Bora Mema
Vitori Çipi
Liri Kuçi
Klodiana Hoxha
Anita Lushi
Elton Marku
Durim Jasharaj
Dardan Konjufca

Ata shprehen se nuk janë dakord me vendimin e gjyqësorit, pasi është i kapur, dhe do e ndjekin këtë çështje deri në fund.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...