E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar, Babis Anagnostopoulos. Në këtë ngjarje, nuk kishte të përfshirë asnjë person të dytë.

Avokati i pilotit është thirrur nga hetuesi, për të nënshkruar përfundimin e hetimeve. Nga sa raportohet, hetuesit nuk nxorën asnjë provë të re nga procesi për verifikimin e telefonit dhe llogarisë bankare.

Ata nuk kanë asnjë informacion shtesë në lidhje me thirrjet e bëra natën kur u vra nëna e re, në sy të foshnjës së saj. Ndërsa kompania nga Kina nuk u përgjigj kurrë ndaj kërkesës së autoriteteve greke, në lidhje me pamjet nga karta e kamerave të sigurisë. Dosja pritet t’i përcillet prokurorit, për të paraqitur propozimin në Këshillin Gjyqësor në lidhje me dënimin e Babis.

Babis Anagnostopoulos i cili akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij 20-vjeçare, është kthyer në një prej të burgosurve më famëkeq. Ai krijoi një skenar të tërë, që të dukej sikur Caroline ishte vrarë gjatë një grabitjeje në shtëpi. Mediat greke raportojnë se ai nuk pranon vizitorë në burg, dhe qëndron gjatë gjithë ditës në qelinë e tij duke shkruar dhe refuzon të dalë në oborrin e burgut. Ai ka frikë se mos fotografohet, dhe preferon të qëndrojë i distancuar nga të gjithë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...