E martë, 21 Shtator, 2021
19.9 C
Tirana

I gjetën një fëmijë në bagazh, policia serbe arreston shqiptarin

Një shtetas shqiptar është arrestuar në pikën kufitare të Merdarës nga policia serbe, pasi në bagazh i është gjetur një fëmijë.

Menjëherë pas konstatimit të fëmijës në bagazh, shqiptari është dërguar në komisarit ku edhe është marrë në pyetje nga policia serbe.

Ende nuk është zbardhur deklarata e shtetasit të ndaluar pasi ngjarja mësohet të ketë ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së kaluar.

Ndërkaq, nuk është bërë me dije as identiteti i shoferit si dhe fëmijës që kishte në bagazhin e makinës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...