E hënë, 25 Maj, 2020
18 C
Tirana

Humbi njeriun më të shtrenjtë, mbesa ka diçka për t’i thënë gjyshit të saj

Më të lexuarat

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i viktimave

Në Shqipëri është rritur numri i viktimave nga COVID-19, duke shkuar në 32. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se mbrëmjen e sotme ka ndërruar...

“Rreth 131 mijë debitorë nuk kanë hyrë në aktmarrëveshje”, OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të përfituar faljen e...

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

Presidenti austriak thyen masat kufizuese, kapet ‘mat’ nga policia në restorant

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen është kapur nga policia bashkë me gruan e tij, Doris Schmidauer, në një restorant në Vjenë teksa...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Aksident rrugor në aksin Seman-Fier, plagosen dy persona

Së fundmi ka ndodhur një aksident rrugor në aksin Seman-Fier. Aksidenti ka ndodhur përkatësisht në zonën e njohur si Çlirim i Fierit. Raportohet se kanë mbetur...

COVID-19/ Kur do hapen kufijtë? Rama tregon datën

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët, më datën 1 Qershor. “Duke nisur nga 1 Qershori do...

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se 50 persona kanë humbur jetën në shtetin fqinj gjatë 24 orëve të...

Programi “Dua të të bëj të lumtur” mbrëmjen e sotme trajtoi historinë e jetës së një gjyshi i cili fatkeqësisht vitet e fundit kishte humbur miken e tij të jetës, bashkëshorten.

Në studio kishte ardhur një nga mbesat, Ermonela, e cila ndau me publikun historinë e dashurisë së gjyshërve të saj, Xhevdetit dhe Shpatores.

Historia se si Xhevdeti ishte njohur me dashurinë e jetës së tij ishte pothuajse e ngjashme me këngët e vjetra popullore, pranë një burimi uji. Ai kishte rënë në dashuri me shikim të parë më Shpatoren, dhe ishin martuar duke sjellë në jetë 5 fëmijë.

Xhevdeti dhe Shpatorja kishin lëvizur pothuajse në të gjithë Shqipërinë, pasi profesioni që ai kishte e detyronte të shpërngulej nga një qytet në tjetrin. Fatkeqësisht para 5 vitesh, Shpatorja kishte kaluar një hemoragji cerebrale dhe kishte ndërruar jetë.

Ermonela rrëfeu në studio se pas ndarjes nga jeta të gjyshes së saj, Xhevdeti nuk ishte më si më parë dhe ndihej i vetmuar. Për këtë arsye ajo kishte zgjedhur programin “Dua të të bëj të lumtur” për t’i shprehur dashurinë, dhe për t’i thënë atij se nuk është vetëm.

“Pasi nëna u largua nga kjo jetë ti u mërzite shumë, por unë këtu nuk kam ardhur vetëm. Dua të të them që ne jemi këtu për ty dhe jemi krenar për ty, sepse ti je një ndër njerëzit më të fortë që njoh. Të faleminderit gjysh për gjithçka!”.

I ftuar surprizë për gjysh Xhevdetin ishte gazetari i mirënjohur, Marin Mema i cili u shpreh: “Unë e pashë që ti ke një familje të madhe, por dua të të them që ke dhe një tjetër nip pak të zhurmshëm që sot e tutje. Prandaj do të vij shumë herë që të pijmë kafe dhe të diskutojmë tema të ndryshme”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pipero: Rritja e temperaturave ul transmetueshmërinë e virusit

Mjeku Pëllumb Pipero deklaroi në “360gradë” në RTV Ora,  se ka disa studime që dëshmojnë se rritja e temperaturave, ul transmetueshmërinë e virusit. Ai...

Frikë nga rikthimi i virusit? Pipero: Pasojat do jenë të lehta

Shqetësimi më i madh për momentin është nëse do të ketë një rikthim edhe më të rëndë të virusit. Shumë është folur për këtë...

Plagoset i riu në Tropojë, transportohet drejt Spitalit të Traumës

Së fundmi një 28-vjeçar ka mbetur i plagosur në Lekbibaj të Tropojës. Raportohet se i riu është goditur me qytën e pistoletës dhe ka marrë...

Teatri/ Kurti: Aktivistët e VV do kundërshtojnë edhe më fort

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti deklaroi së fundmi se Vetëvendosja do të protestojë edhe më fort, për çdo padrejtësi që bëhet në Shqipëri. Ai u...

Nis përçarja, aleati i Bashës del hapur kundër Metës për 14 pikat

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, ka dalë hapur kundër planit me 14 pika të kreut të shtetit, Ilir Meta, për zgjidhjen e krizës. Në...
WhatsApp KONTAKTO TT