Aktualitet

Vdes në spital shoferi që i shpëtoi jetën prokurorit me manovrat në Shkozet


               Publikuar në : 19:02 - 07/11/19 M S

Andi Maloku, shoferi i prokurorit Arjan Ndoja, ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë.

Maloku nuk u ka mbijetuar dot plagëve të marra gjatë atentatit, ku të plagosur mbetën gjithashtu prokurori Ndoja dhe Landi Muharremi.

Një breshëri plumbash u derdhën mbi makinën me të cilën udhëtonte prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja, shoferi i tij dhe Landi Muharremi, i njohur si “i forti i Sukthit”.

Si pasojë e plumbave të atentatit të 1 nëntorit pranë mbikalimit të Shkozetit, mbeti i plagosur prokurori Arjan Ndoja. Miku i tij që po ashtu ndodhej në automjet së bashku me të, Pëllumb Muharremi, si edhe shoferi personal i prokurorit, Andi Maloku.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT