E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Hoti: Dialogu po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hot, deklaroi se dialogu po zhvillohet në Bruksel në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Ky proces i dialogut po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA-të. Nëse do detaje të tjera unë vij në Grupin tuaj Parlamentar”, iu përgjigj Hoti, Memli Krasniqit të PDK-së, i cili tha se nuk i besojnë një dialogu pa prezencën e SHBA-ve.

“Çfarë raporti ke me Amerikën se na kanë lënë vetë. Ku janë amerikanët që s’po i shohim. Një kryeministër që se ka mbështetjen e koalicionit e le më të opozitës plus pa përkrahjen e SHBA-ve”, tha ai.

Këto diskutime u bënë në seancën e Kuvendit të Kosovës, ku Hoti po raporton lidhur me dialogun me Serbinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...

Nuk mbajti premtimin për ujësjellësin, banorët lidhin te pema kreun e komunës

Kryetari i komunës në qytetin jugor meksikan Chiapas, Oscar Ramirez është lidhur nga banorët e zonës, pasi nuk mbajti premtimin për ndërtimin e një...