E hënë, 8 Mars, 2021
8 C
Tirana

Hoteli më i mirë në Londër hap dyert për të trajtimin të infektuarve me Co*id

Hoteli më i mirë në periferi të Lodrës Croydon, normalisht do të ishte i mbushur me turistë, punëtorë ndërtimi jashtë qytetit dhe udhëtarë biznesi.

Por, për shkak të pandemisë globale, holli i tij është bosh për mysafirët dhe nga orendit, përveç një tavoline në të cilën, ndodhet një dezifektues dhe një kuti me maska, ku dhe shkruhet: Kollitjet dhe teshtitjet përhapin sëmundje”.

Si pasojë e numrit të lartë të infektimeve, hoteli me 107 dhoma është kthyer në një repart për pacientët me Covid-19, si pjesë e një programi pilot për të lehtësuar spitalet lokale që janë nën një tendosje të madhe në valën e dytë të pandemisë, shkruan CNN.

Ky është hoteli i parë në Britaninë e Madhe që merr pjesë në skemë, por nëse është i suksesshëm, ai mund të jetë një model për konvertimin e më shumë dhomave të lira të industrisë së mikpritjes, shumë prej të cilave qëndrojnë bosh mes bllokimit të vendit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Drama e Sir Alex-it

Sir Alex Ferguson tha se kishte frikë se nuk do të ishte më kurrë në gjendje të fliste përsëri pasi pësoi një hemorragji në...

Itali/ Milani kërkon të rigjejë busullën

Një problem muskular e ka shtuar Ante Rebic-in në një listë të gjatë lëndimesh tek ekipi i Milanit të vendit të dytë përpara transfertës...

Spanjë/ Sot derbi i madh i Madridit, loja bëhet serioze

Atletico Madrid pret Real Madridin në një derbi të kryeqytetit spanjoll që do të lërë gjurmë në garën për titull. Atletico kryeson kampionatin dhe...

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...