E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Horror në Greqi/ 44-vjeçari që u gjet i varur, kishte vrarë nënën e tij në 2013

Një histori tragjike fshihet pas artistit 44-vjeçar, i cili mëngjesin e sotëm u gjet i varur në ballkonin e shtëpisë së tij në Rafinë. E gjithë skena të kujtonte një thriller.

Imazhi i burrit që rri pezull në ballkon me gojën e mbyllur, tregoi se dikush mund ta kishte vrarë dhe e kishte varur për të dhënë shembull. Fillimisht u vërtetua se 44-vjeçari ishte një njohës i vjetër i autoriteteve.

Në vitin 2013, në Ilion, ai vrau nënën e tij të moshuar. Në një moment tensioni, ai nxitoi drejt saj, i kaloi kabllon rreth qafës dhe e shtrëngoi, duke i “marrë” jetën. Ai më pas tha se vrau nënën e tij sepse 61-vjeçarja po përballej me probleme serioze psikologjike, dhe po torturonte atë dhe motrën e tij. 44-vjeçari u dërgua në burg, por shpejt u la i lirë. Ai u largua nga deti si marinar dhe iu drejtua pikturës, duke krijuar një karrierë të suksesshme në fushën e arteve pamore.

Burimi i lajmit: protothema. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...