E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Horoskopi sot (10 tetor 2020)

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Dashi

Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe ndryshime mendimesh që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Ndihma e vëllait ose motrës do t’ju sjellë fitime. Miqtë do t’ju zbukurojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen. Sot, i dashuri juaj nuk do të jetë i gatshëm ose në gjendje të shprehë ndjenjat ndaj jush hapur, dhe kjo do te shkaktoj pak tension ne mardhenjen tuaj.

Demi

Një mbrëmje në kinema / teatër ose darkë me bashkëshortin tuaj, do t’ju bëjë të ndiheni mjaft të qetë. Të afërmit do t’ju përjrahin më shumë sec mund ta kishit menduar.. Jeta juaj romantike sot nuk do të jetë ashtu sic dëshironi dhe madje edhe marrja e një dhuratë të çmuar nuk do të kompensojë zhgënjimin. Seminaret dhe ekspozitat do t’ju ofrojnë njohuri dhe kontakte të reja. Shmangni debatet nëse e shihni që partneri juaj nuk është në humor të mirë.

Binjakët

Shmangni skemat financiare të cilat që në fillim ju duken dyshuese. Vizitoni miqtë që kanë nevojë për ndihmën tuaj. Kur dy njerëz janë të dashuruar, mund të ndihen sikur e gjithë bota është e mbushur me gëzim. Sot, ju mund të ndiheni pikërisht kështu. Sportet janë një pjesë e rëndësishme e jetës, por mos lejoni të dominojë jetën tuaj në një masë të tillë që të fillojë të ndikojë në punën tuaj.

Gaforrja

Entuziazmi do t’ju mundësojë të arrini diçka të dukshme. Nëse keni marrë hua nga dikush, atëherë do të ishte më mirë t’i ktheni ato sot, para se ata t’ua kërkojnë. Një takim i papritur romantik do të jetë jashtëzakonisht emocionues, por mund të mos zgjasë shumë.

Luani

Kushtojini më shuma vëmendje shëndetit tuaj. Ata që mund të kenë vënë një bast, do të pësojnë humbje sot. Prandaj, tregohuni të mençur të qëndroni larg nga aktivitete të tilla. Prindërit tuaj mund përgëzojnë bashkëshortin tuaj me diçka vërtet të mrekullueshme sot, kjo do të përmirësojë më tej jetën tuaj martesore.

Virgjëresha

Duhet të jeni të vëmendshëm dhe vigjilent në lidhje me investimet tuaja. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj. Sidoqoftë, nuk do të jeni në gjendje të përmbushni planet tuaja për shkak të një mysafiri.

Peshorja

Motivoni veten për të qenë më optimist. Kjo do të rrisë besimin dhe përshtatshmërinë tuaj. Në të njëjtën kohë bëni përpjekje për të braktisur emocione negative si frika, urrejtja, xhelozia dhe hakmarrja. Një situatë e pakëndshme mund t’ju ndodhë sot nëse nisni një udhëtim. Edhe pse mund ta keni kohë mjaftueshëm sot, ka gjasa të mos realizoni ato cfara dëshironi.

Akrepi

Ankthet do t’ju zhduken, teksa merrni komandën e situatës aktuale në jetën tuaj. Ka të shlyeni një borxh të familjes. Do të jetë shumë e vështirë të qëndroni larg të dashurit tuaj.

Shigjetari

Do të jetë një ditë përgjithësisht e mbarë. Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë të ndjeshëm por do të jeni në gjendje të komunikoni në mënyrë efektive ndjenjat tuaja tek njerëzit që kanë më shumë rëndësi. Një detyrë mund të mbetet e papërfunduar në punë dhe mund t’ju duhet të kushtoni kohën tuaj në mbrëmje, për ta përfunduar atë.

Bricjapi

Do të kënaqeni me suksesin e njerëzve të tjerë dhe do t’ua shprehni këtë atyre. Dita juaj sot do të jetë e zhytur në ngjyrat e dashurisë, por nuk përjashtohet mundësia e një debato me të dashurin tuaj për një çështje nga e kaluara, gjatë mbrëmjes

Ujori

Do të keni dëshirë që të sqaroni të gjitha çështjet e mbetura pezull, si në punë edhe në dashuri. Do të jeni më luftëtarë, por edhe më konfliktualë. Gjithsesi gjërat do të jenë në favorin tuaj.

Peshqit

Jeni pak të lodhur, si fizikisht edhe psikologjikisht. Nëse keni probleme ligjore apo zënka të mbetura pezull, do keni mundësi që të gjeni një zgjidhje së shpejti. Nëse duhet të bëni diçka të rëndësishme, bëjeni në mëngjes. Kujdes duhet të tregoni në dashuri, pasi situata duket paksa e ndërlikur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...