E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Para se të bëni planet e fundjavës, mësoni si do të jetë moti në ditët në vijim

Fundjava e ardhshme parashikohet të jetë pa reshje shiu dhe me dominim të motit të kthjellët, me prezencë shumë të pakët të vranësirave, që do të jenë më së shumti në zonat malore.

Lexoni parashikimin e motit për këtë fundjavë:

Fundjava nuk pritet të ketë ketë reshje shiu, do ketë mot ku do dominojë moti i kthjellët i qëndrueshëm jo vetëm të shtunën por edhe të dielën, duke bërë që më së shumti të kemi mot të kthjellët dhe prezencë të pakët të vranësirave  të dukshme në zonat malore, duke bërë që vlerat maksimale do jenë 24-15 gradë në zonat bregdetare, dhe  vlerat minimale do luhaten në 5-6 gradë Celsius në zonat malore. Jemi në vlera tipike të muajit tetor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...