E premte, 10 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Horoskopi ditor: 7 Qershor 2020

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

Djali i saj u gjet i vetëm në varkë, zhduket aktorja e njohur amerikane

Aktorja e njohur amerikane, Naya Rivera, është shpallur e humbur pasi djali i saj i vogël u gjet i vetëm në një varkë në...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

Dashi

Në mënyrë që të shikoni një pamje më të gjerë, më të madhe të asaj që po ndodh në jetën tuaj, shikoni zgjedhjet e jetës së dikujt tjetër sot.

Lidhur me këtë person gjithçka do të jetë në rregull. Vëzhgoni dikë në nivelin tuaj. Do të mësoni nga gabimet e tyre dhe do të merrni njohuri nga sukseset e tyre.

Demi

Treni i dashurisë po tërhiqet sot në stacion dhe po ndalet pikërisht para jush! Do të merrni një dozë të madhe dashurie, të cilën duhet ta ktheni.

Kujtoni se dashuria vjen në shumë forma, dhe kjo rritje e emocionit pozitiv mund të vijë nga një anëtar i familjes, një mik apo edhe nga një bashkëpunëtor.

Binjakët

Komunikimet e llojeve të ndryshme do të jenë argëtimi juaj. Një bisedë e ndërlikuar më vonë mund t’ju largojë pak nga ekuilibri, por edhe nga ajo do të mësoni shumë. Para se të përfundojë dita, një takim i shumëpritur mund t’jua bëjë jetën të bukur.

Gaforrja

Më shumë gjëra mund të ndodhin më shpejt kur përfshihen më shumë duar – kjo tingëllon si një parim i thjeshtë, por a po e zbatoni atë në jetën tuaj? Sot, përdorni të gjithë ndihmën që mund t’ju nevojitet për të përfunduar projektin tuaj të fundit ose të rregulloni një gabim. I gjithë ky bashkëpunim do të jetë më shumë sesa një seancë për zgjidhjen e problemeve.

Luani

Jepini fund disa lojërave që nuk sjellin asgjë pozitive në jetën tuaj sentimentale. Sa i përket disa angazhimeve në punë, sot do t’ju duhet t’i përfundoni ato dhe të mos i lini pas dore. Ka ardhur koha që të merrni disa vendime të rëndësishme në fushën e ndjenjave.

Virgjëresha

Ajo që dikur ishte një miqësi e parëndësishme që ofronte pak më shumë sesa bisedë të këndshme, ngadalë po bëhet një marrëdhënie më e thellë dhe domethënëse. Sot, do t’ju jepet një mundësi ta solidarizoni atë edhe më tej duke shkëmbyer një të vërtetë që i keni mbajtur vetes.

Peshorja

Kjo është një kohë e mirë për organizim dhe pragmatizëm. Krijoni një plan të fortë sulmi tani. Përqendroni energjinë tuaj në bërjen e hulumtimeve, krijimin e një afati kohor, përcaktimin e qëllimeve dhe bërjen e punës. Përdoreni këtë kohë për të hedhur themelet për t’i bërë ëndrrat tuaja realitet.

Akrepi

Udhëtimet dhe aventurat mund të jenë në mendjen tuaj sot nëse jeta juaj aktuale dhe vendndodhja janë më pak se stimuluese.

Mundohuni të bëni disa hulumtime paraprake dhe të kuptoni nëse doni të shkoni vetëm ose me dikë tjetër. Planifikoni disa projekte biznesi për të ardhmen tuaj.

Shigjetari

Ka shumë elementë të jetës suaj që nevojitet të mendohen më thellësisht. Aspekti sentimental kërkon më shumë vëmendje nga ana juaj. Detajet bëjnë diferencën ndaj duhet të shikoni me shumë kujdes hollësitë në aspektin profesional.

Bricjapi

Shfrytëzoni një shans që mund të ketë të bëjë me financat tuaja. Mund të jetë një rast i rrallë të cilin nëse nuk e merrni në konsideratë mund t’ju ikë nga duart. Në marrëdhënien tuaj sentimentale, duket se ka një pengesë.

Ujori

Rrini larg nga njerëzit që mendojnë se ideja për të qenë “i mirë” është një term relativ. Mund t’i dalloni lehtë. Ata janë njerëzit që janë të gatshëm të thonë gjithçka që duhet për të marrë atë që dëshirojnë. Morali është më kritik për jetën tuaj tani sesa ka qenë ndonjëherë, kështu që kërkoni njerëzit që kanë besime të thella për atë që është e drejtë dhe çfarë është e gabuar.

Peshqit

Përpiquni të vendosni më shumë balancim mes jetës tuaj sentimentale dhe asaj profesionale. Mos lejoni që njëra të ndikojë tek tjetra. Një investim të cilin mund ta keni nisur, ose po e mendoni, do t’ju duhet ta shtyni për një periudhë tjetër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...