E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
2 C
Tirana

Horoskopi ditor: 3 maj 2020

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

U vra nga policia greke, gjykata i jep 410 mijë euro familjes së shqiptarit

Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit. 25 vjeçari  u ekzekutua më 16 shkurt të...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Vitamina C dhe D s’kanë efektivitet për Covid/ Mjeku publikon fakte tronditëse

Mjeku, Erion Dasho ka zbuluar fakte tronditëse për efikasitetin e vitamincës C dhe D, të cilat thotë se nuk kanë treguar asnjë evidencë për...

Tre javë në spital, COVID 19 i merr jetën trajnerit 61-vjeçar

Pandemia ka njohur një shtrirje të madhe në botën e sportit. Përpos lojtarëve të infektuar, koronavirusi ka marrë shumë jetë. Për fat të keq,...

Dashi

Gjatë gjithë ditës do ju shoqërojë një sens i mirë. Idetë tuaja do jenë të mbeshtetura me një vendosshmëri shumë të madhe nga ana juaj.

Nëse jeni në një lidhje do ndiheni jashtëzakonisht të dashuruar dhe të ëmbël me partnerin. Do jeni më të gatshëm se asnjëherë për ta dëgjuar atë.

Demi

Më në fund ju do ndiheni të rikuperuar nga një periudhë stresi. Fëmijët rreth e rrotull do ju bëjnë edhe më të lumtur. Do jeni të mbushur me dashuri dhe do përjetoni kënaqësi të ndërsjelltë me partnerin tuaj.

Binjakët

Ditën e sotme ju do ndiheni dembelë dhe jopërfshirës. Nuk do ketë asgjë argëtuese, as një ekskursion dhe as dëshirë për të bërë pazar. Nuk do keni pikë motivimi as për t’u kujdesur për shtëpinë tuaj. Në familje mund të ketë një person që ju shton më shumë shqetësimet dhe kjo vjen për shkak se nuk arrini ta kuptoni apo vlerësoni aq sa duhet. Do keni probleme me gjumin.

Gaforrja

Do jetë një e diel pozitive dhe argëtuese për ju. Bashkëpunimi me të tjerët do japë rezultate të mahnitshme. Nëse doni që t’i bini dikujt në sy dhe ta keni pranë vetes, bëjeni atëherë. Mund të gaboni me një simpati sipërfaqësore.

Luani

Nuk do jetë një ditë e keqe për ju sot, por sërish nuk mund të shmangni prishjen e humorit apo një marrëdhënie. Financat do jenë një nga prioritetet tuaja sot dhe do ju fusin shumë në mendime. Në çift, nëse përpiqeni të mbizotëroni ndaj partnerit do fillojnë probleme të shumta.

Virgjëresha

Jeta buzëqesh për ata që dinë si ta shijojnë atë në mënyrën e duhur. Bëni gjithçka që të keni mundësi, argëtoheni dhe mos harroni asnjë shans! Nëse jeni beqar dhe që fluturoni nga lulja në lule, do të dashuroheni çmendurisht.

Peshorja

Ditën e sotme mos hezitoni, por nxirrni jashtë gjithë mërzinë që keni. Nëse nuk ju pëlqen, tregojeni atë: me qetësi analizoni çështjen dhe veproni në përputhje me rrethanat duke përdorur diplomaci dhe racionalitet (flamujt tuaj). Nëse jeni në çift, ju do ndjeni një ndryshim që nuk do ju pëlqejë aspak.

Lexo edhe :   Parashikimi i horoskopit për sot, fati në punë dhe dashuri
Lexo edhe :   Lexoni parashikimin e horoskopit, çfarë thuhet në yje për ju sot

Akrepi

Qëndroni me njerëz që mendojnë pozitivisht. Shumë gjëra që mund të ndodhin sot do varen vetëm nga ju. Do ju duhet të tregoheni pak të duruar sepse dëshira për të marrë gjërat kryesore do të jetë e fortë. Ju mund të kaloni momente të këndshme me miqtë tuaj. Nëse përjetoni marrëdhënie dashurie që janë sipërfaqësore, do të dëshironi të shpëtoni prej tyre.

Shigjetari

Do jeni të mbushur me shumë ambicje ditën e sotme dhe do ju mungojë të besoni se disa gjëra nuk mund të bëhen dot realitet. Gjatë kësaj dite nuk do jeni në gjendje të bëni ndonjë gjë interesantë që mund t’ju lumturojë. Të gjitha paratë që keni, do dalin nga xhepi juaj i shpuar. Nëse jeni në një lidhje prej shumë kohës asgjë nuk ka për të shkuar ashtu siç dëshironi.

Bricjapi

Do të merrni ftesa dhe propozime për një festë publike, të cilat do t’i pranoni pa hezitim. Mendja juaj do të ushqehet nga ide fituese, të cilat nuk do t’i mbani vetëm për veten, por t’i ndani ato me njerëzit që i shihni të denjë. Sektori i dashurisë është shumë i mirë.

Ujori

Nevoja për pak besim dhe entuziazëm ishte e domosdoshme për ju gjatë këtyre ditëve gri që keni kaluar dhe kjo falë atyre që ju duan. Idetë e qarta dhe shpejtësia në marrjen e vendimeve do të jenë çelsi i suksesit gjatë kësaj dite. Kuriozitetet intelektuale do të shumohen, do t’ju çojnë në ambiente të reja. Koha të mira me miqtë dhe shumë mundësi argëtimi ju presin.

Peshqit

Disa çështje që duhet të zgjidhen kanë nevojë për një vëmendje. Mos gërhisni dhe përballuni me një frymë konstruktive! Mërkuri ju mbush me entuziazëm dhe lehtëson kontaktet me miqtë e vjetër. Në çift shmangin sulmet dhe argumentet, sepse nuk do ju çojnë asgjëkundi, përkundrazi, situata mund të përkeqësohet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uzuni nuk ia del të ndalë Ronaldon, PSG, Lacio dhe Dortmund bëjnë detyrën

Mbyllen ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampioneve. Ferencvaroshi i Myrto Uzunit, ishte pranë një barazimi historik ndaj Juventusit në Torino, por...

Në gjendje të rëndë prej 2 ditësh, Covid-19 i merr jetën mjekut nga Dibra

Humbje e rëndë për qytetarët dibranët, të cilët kanë shprehur trishtim të madh, pasi mësuan ndarjen nga jeta të mjekut, Ibrahim Kaziu. I ndjeri, 68...

Avokati i Gykatës Speciale: Procesi gjyqësor në Hagë mund të zgjasë 10 vjet

Avokati i Gjykatës Speciale, Taulant Hodaj është shprehur se gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së mund të zgjasë deri në 10 vjet. Në një intervistë që...

Dritë jeshile për Francën/ Macron: Më e keqja e valës së dytë kaloi

Presidenti i Francës, Emanuel Macron, ka thënë se më e keqja e pandemisë së koronavirusit ka mbaruar. Në një deklaratë për mediat, ai ashtë shprehur...

Kryemadhi: E kam kaluar koronavirusin, as nuk e kuptova fare

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e ka pranuar për herë të parë se ka kaluar Covid-19. E ftuar në “Open”, Kryemadhi tha se në momentin...