E enjte, 9 Korrik, 2020
34 C
Tirana

Histori shqiptare/ “E mora nusen të vogël, për ta rritur sipas huqeve të mia”

Më të lexuarat

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Ekzekutimi i dy personave në Laç, Gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

Kreshnik Tusha së fundmi është liruar nga burgu. 21-vjeçari, u ndalua nga policia për ngjarjen e 30 majit në Laç, ku mbetën të vrarë biznesmenët...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Shqiptari që vuri gurin më të madh në themelet e kulturës islame

Frank Llojd Wright, një nga arkitektët më të mirë të kohës sonë shkroi në librin e tij: ‘Dy arkitektë kanë ardhur në tokë. I...

Lista e plotë/ Ja vendet ku shqiptarët udhëtojnë pa viza, por edhe ato ku viza duhet

Jemi në vigjilje të Krishtlindjeve dhe shumë pranë Vitit të Ri. Një pjesë e shqiptarëve duan që t’i kalojnë këto festa jashtë vendit. Por...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

Moderatorja shqiptare e sportit ngacmon me fotot nga plazhi (FOTO)

Hygerta Sako njihet si një ndër moderatoret më të spikatura të sportit në Shqipëri. Ajo ende josh me format e saj trupore. Prezantuesja e “Rubrika...

Kush është vajza e ish-ministrit të Mbrojtjes që propozon Cakaj për të zëvendësuar Hobdarin

Luela Hajdaraga është propozuar nga ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, për të marrë postin e ambasadores shqiptare në Greqi. Luela është vajza e...

Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur”, për dy emisione me radhë u trajtua historia e 22-vjeçares, nënës së tre fëmijëve, e cila denonconte live bashkëshortin e saj. Pas puntatës së parë, Sibora rrëfeu dhe denoncoi dhunën e ushtruar ndaj saj nga bashkëshorti, si dhe pohoi në studio se martesa e saj ishte bërë vetëm kur ajo ishte 12 vjeçe.

Pas këtij denoncimi live, reagoi në mënyrë të menjëhershme Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi, i cili bëri thirrje organeve ligjor për marrje të menjëhershme të masës për mbrojtje të 22-vjeçares.

Gjatë dy puntatave pati reagim nëpërmjet telefonit edhe nga vjehrra edhe nga bashkëshorti i 22-vjeçares, të cilët mohuan në mënyrë kategorike dhunën dhe gjithçka tjetër të thënë nga Sibora.

Sot në studion e emisionit ka qenë i pranishëm bashkëshorti, i cili mohoi kategorikisht faktin se e kishte dhunuar gruan. Ai tha se ishte i gatshëm që të bënte gjithçka për fëmijët e tij. Mes të tjerash burri i 22-vjeçares tha se e kishte marrë gruan në moshë të vogël, pasi donte që ta rriste me huqet e veta.

“Unë e kam mbajtur me gjithë të mirat, unë vjehrrën e kam respektuar edhe vazhdoj ta respektoj. Asaj nuk i ka munguar asgjë, unë nuk dua të përfundojnë fëmijët e mi nëpër institucione. Unë jam gjallë edhe do kujdesem për fëmijët e mi. Nuk jam i sëmur mendor, unë nuk kam ushtruar kurrë dhunë ndaj saj. E çoni ku të doni dhe le ta verifikojnë nëse unë i kam ushtruar dhunë asaj.

Por unë kam marr edhe kredi për të rritur ata fëmijë. Konflikti jonë ka nisur për shkak të një zënke midis nesh, pasi djali im i madh 6-vjeç më tha që një ditë më parë atë e kishin ngacmuar disa çuna, edhe veshja e saj mu duk shumë ekstravagante edhe i kërkova që mos ta vishte.

Unë e kam krijuar jetën me S…..kur ajo ishte 14 vjeç. Unë e kam kërkuar në shtëpi te nëna e saj, duke ua ditur hallet që i kishin të shumta. Pas disa ditësh ne shkuam me dajën edhe mamin për t’i kërkuar dorën. Aty na pritën në familje ne atë ditë ne i çuam unazën në gisht. Unë doja ta merrja të vogël për ta rritur vet sipas huqeve të mia. Ajo ndoshta është mërzitur me mua, por unë dhunë nuk kam ushtruar kurrë. Nuk e di pse ka ikur. Unë nuk kam ngritur kurrë dorën, unë kam ardhur nga Gjermania edhe të gjitha të ardhurat e mia ja kam vënë dispozicion bashkëshortes. Unë e kam ruajtur atë për shumë gjëra.”, tha ai. /balkanweb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Tre pacientë të intubuar në Infektiv, janë në moshë të re”, Manastirliu: Po na rrezikoni të gjithë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, gjatë seancës plenare tha në shenjë këmbane alarmi se nëse sjellja e njerëzve nuk ndryshon, asnjë masë e marrë...

Kishte ngritur një skemë mashtrimi, policia kap 24-vjeçaren e cila ishte në kërkim

Blutë e Tiranës kanë vënë në pranga një 24-vjeçare me inicialet D.S., ndërsa Gjykata e Shkallës Parë Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë...

“Nuk iu fus tek grupi i zëdhënësve të qametit”/ Hajdari shpërthen pas fjalës së Ballukut

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari, ka kërkuar fjalën për të replikuar me ministren Belinda Balluku. Por ajo nuk është lejuar që të flasë nga...

Pse trupi ynë shkurtohet kur plakemi

Nga Adam Hawkey “The Conversation” Ndërsa mund të jemi të ndërgjegjshëm se një humbje e shikimit, dëgjimit dhe kujtesës, është një shenjë e plakjes, diçka...

Manastirliu: Përdorimi i maskës e ul me 70% përhapjen e infeksionit

Çdo ditë e më shumë po raportohen më shumë të infektuar. Pavarësisht thirrjeve të vazhdueshme të mjekëve e ministres Manastirliu, duket se situata nuk...