Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Greqia ‘shkundet’ nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Greqia është zgjuar sot nga lëkundjet e tërmetit. Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës rihter, është regjistruar në mëngjes.

Mësohet se tërmeti ka goditur Kretën, e cila prej kohësh është kthyer në epiqendër të lëkundjeve sizmike.

Epiqendra ka qenë 42 km në perëndim të Paleochora, në perfekturën e Chania. Sipas mediave greke, thellësia e tërmetit raportohet se ishte 17.5 km.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nga gjoba tek dënimi me burg/Finalja e Conference League, “blindohet” Tirana

Policia e Shtetit ka hartuar një plan masash, për të garantuar finalen e "Conference League" që do të mbahet në Tiranë. Masat u njoftuan...

Suedia nënshkruan aplikimin për anëtarësimin në NATO

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, nënshkroi të martën në mëngjes një aplikim që deklaronte se vendi dëshiron të anëtarësohet në NATO. Lëvizja shënon...

Turqia e prerë, s’do të miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se nuk do ta miratonte anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, nëse ato sanksionojnë...

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...