E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Greqia ndryshon rregullat në çastin e fundit, e mbyllur për shqiptarët

Ndonëse ishte paralajmëruar se prej ditës së sotme do të hapeshin kufijtë me Greqinë, një gjë e tillë nuk do ndodhë. Për shkaqe ende të paqarta, mësohet se do të lejohen të kalojnë vetëm punëtorët sezonalë.

Më herët, Ministria e Jashtme e Shqipërisë njoftoi se duke nisur nga sot, në Greqi do të lejoheshin të kalonin të gjitha kategoritë e udhëtarëve nga Shqipëria, si për qëllime familjare ashtu dhe turistike, por pika kufitare e Kapshticës vijon të jetë e mbyllur.

Burime nga dogana bëjnë me dije se lejohet të kalojnë vetëm punëtorët sezonalë të paktën deri më 28 qershor, dhe këta në një numër të kufizuar prej 400 udhëtarësh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...