E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Gjykata e Posaçme hap dosjen “Tahiri”, ja kur mbahet seanca e parë

Më 12 mars, në orën 09:30, do të mbahet seanca e parë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Tahiri kërkon pafajësinë në Apel, ndërsa Prokuroria nga ana tjetër kërkoi dënimin e tij për “trafik narkotikësh” dhe “grup i strukturuar”.

Tahiri u vu nën akuzë pas arrestimit të grupit “Habilaj”. Që në fillim ai pretendoi pafajësi, duke e quajtur një proces farsë me prova të montuara.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....