E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Gjykata e Krimeve të Rënda ndryshon masën e sigurisë për ish-deputetin Arben Çuko

Gjykata e Krimeve të Rënda ka ndryshuar masën e sigurisë për ish-deputetin socialist dhe njëherësh ish-kreun e burgjeve, Arben Çukon.

Mësohet se Krimet e Rënda ka ndryshuar masën nga “arrest shtëpie” në “detyrim paraqitje”.

Çuko ra në pranga e policisë në kuadër të operacionit “VOL-VO4”, në 18 tetor të vitit të kaluar dhe mbi të rëndon akuza për “korrupsion” dhe “shpërdorim detyre”.

Kujtojmë se ish-deputeti ka kthyer dosjen për plotësim hetimesh duke i konsideruar ato të deritanishme të paplota dhe me mangësi në drejtim të provave.
Çuko, akuzohet se kur mbante postin e drejtorit të Burgjeve ka miratuar transferimin e të dënuarit Olsi Karagjozi kundrejt 3.000 eurove.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...