E hënë, 19 Tetor, 2020
20 C
Tirana

Gjobat për maskat, Rama: Për mua duhet të ishin më të larta

Më të lexuarat

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

Nga Butani tek Armenia: Kush janë 5 vendet më të çuditshme në botë

Çdo vend ka gjërat e tij të çuditshme. Dhe ndërsa nuk ka ndonjë parametër për të matur çuditshmërinë e një vendi, është e sigurt...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Prindërit donin ta abortonin, famija shqiptare i shpëton jetën

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka qenë Isufi nga një fshat i Gjakovës i cili ka rrëfyer historinë...

E FUNDIT/ Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, viktima ende në rrugë

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Tiranë-Durrës, pranë Maminasit. Viktima ndodhet ende në rrugë. Durrës/Informacion paraprak Më datë 18.10.2020,...

Duke filluar nga sot, 15 tetor, maska bëhet e detyrueshme në çdo ambient jashtë shtëpisë.

Kryeministri, Edi Rama në një deklaratë për mediat nga selia e PS, tha se kush i respekton rregullat mbron veten dhe familjarët e tij dhe kontribuon për të fituar betejën me virusin.

Edi Rama: ”Kjo jetë është zgjedhje dhe kur zgjedhim të respektojmë ligjet dhe rregullat, nuk e bëjmë se përndryshe mund të përfundojmë keq. Unë personalisht nuk i respektoj ligjet dhe rregullat, se kam dëshirë që t’i shkel po , meqë mund të më kapim, po i respektoj. Kush i respekton rregullat, mbron veten e tij, mbron familjen e tij, kontribuion në komunitet, për të fituar një betejë kaq të ndërlikuar dhe sfilitëse.’’

Sipas tij, gjobat për ata që nuk do e mbajnë maskën, duhet të ishin më të larta, por qeveria ka zgjedhur që të jetë tolerantë me njerëzit.

Edi Rama: ”Për mua gjobat duhet të ishin edhe më të larta, por në rastin e shkeljes së rregullave në këtë situatë duhet ta shohim gjënë në mënyrë më komplekse. Ne kemi zgjedhur të jemi tolerantë me njerëzit. Nuk shoh arsye pse kush ka zbatuar rregullin duhet të ndihet keq pse dikush tjetër nuk është ndëshkuar deri në fund për mos zbatim të rregullit.

Kryeministri Edi Rama prezantoi platformën online “Deputeti që duam”.

Lexo edhe :   'E ke përdhosur kushtetutën' /Blushi-Ramës: Thellohu dhe relfekto urgjent

Rama u shpreh se janë të mirëpritur në PS të gjithë të rinjtë dhe të rejat, në moshë e në ide, që shpresin interes për të bërë diçka më mirë për vendin e për qytetarët.

Selia PS🌹- "DEPUTETI QË DUAM", një ftesë e hapur për këdo që ka ambicien e kurajon për ta provuar veten në të përpjetën e politikës, me mua dhe Partinë Socialiste😍https://deputetiqeduam.ps.al

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 15 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E frikshme/ Mjeku shqiptar: Të infektuarit dalin për kafe

Ndonëse rezultojnë të infektuar me koronavirus, qytetarët nuk duan t’ia dinë, ndërsa dalin nga shtëpia edhe kur janë me mjekime. Rastet e shumta kanë...

Patozi: Do dorëhiqem nëse ‘Bindja’ nuk arrin objektivat në zgjedhje

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka thënë se aleanca me PD dhe Lulzim Bashën, është e pamundur. Në studion e Report Tv, Patozi tha...

Kryediplomati grek vizitë në Tiranë, PDIU fton qytetarët në protestë

Ministri i jashtëm grek në Greqi, Nikos Dendias, pritet të mbërrijë nesër në Tiranë në kuadër të një vizite zyrtare. Teksa pritet të mbërrijë kryediplomati...

Gold Ag kritikon artistet që dalin zhveshur, i krahason me pulat e qentë

Gold Ag ka kritika të shumta ndaj artistëve të rinj që dalin zhveshur, ndërsa i ka krahasuar me pula e qen. Të shumta janë...

Të pabindur për maskat, ja sa gjoba vendosi policia gjatë 24 orëve të fundit

Pavarësisht rrezikut që përballen çdo ditë, ka ende nga ata qytetarë të cilët nuk binden. Maskën e mbajnë për të mos marrë gjobë, e...